Çiftçi, Bayırbucak Türkmenleri'ne yardım için elmalarını sattı

Kırşehir Valiliği'nde düzenlenen Bayırbucak Türkmenleri'ne yardım töreninde duygulu anlar yaşandı. Kaman ilçesinde yaşayan emekli İsmail Karaca’nın Türkmenlere yardım kampanyasında parası kalmayınca kendi yetiştirdiği elmaları satarak...

Çiftçi, Bayırbucak Türkmenleri'ne yardım için elmalarını sattı
Kırşehir Valiliği'nde düzenlenen Bayırbucak Türkmenleri'ne yardım töreninde duygulu anlar yaşandı. Kaman ilçesinde yaşayan emekli İsmail Karaca’nın Türkmenlere yardım kampanyasında parası kalmayınca kendi yetiştirdiği elmaları satarak yardımda bulunmasını anlatan Vali Şentürk, “Bu davranış, Türk vatandaşlığının alicenaplığının göstergesidir.” dedi.

Kırşehir Valiliği tarafından başlatılan "Bayırbucak Türkmenlerine Yardım Kampanyası" kapsamında toplanan yardımların bir bölümü daha 9 TIR'la yola çıkarıldı. Vali Şentürk Kaman ilçesinde yaşayan emekli İsmail Karaca’nın Türkmenlere yardım kampanyası sırasında yaptığı fedakârlık ve yardımlardan söz ederek, “Kaman'da ikamet İsmail Karaca, yardım kampanyasına önce 1.000 TL bağışladı. Ertesi sefer gelip kampanya hesabına 1.000 TL daha yatırdı. Üçüncü sefer 1.000 TL daha yardım etti. Dördüncü sefer geldiğinde yaptığı parasal yardımları yeterli bulmadığını belirterek, kendi yetiştirdiği elmalarını satmak istediğini söyledi. Elmalarını sattı ve 2 bin TL daha kampanyaya bağışladı. Emekli aylığından başka geliri olmayan İsmail Bey'i bu duyarlılığından dolayı kutluyorum. Kendisi bundan sonraki emekli maaşının her ay 1.000 TL'sini kampanyaya bağışlayacağının da sözünü verdi. Bu davranış, Türk vatandaşlığının alicenaplığının göstergesidir.” sözlerini kaydetti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Reklam