CHP Milletvekili Balbay, Bayraklı Şehir Hastanesi'nin açılış tarihini sordu

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay, Bayraklı Şehir Hastanesi Kampüsü'ne ait temelin akıbetini, TBMM Başkanlığı'na takdim ettiği bir soru önergesiyle Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na sordu. İki yılda iki defa Cumhurbaşkanı...

CHP Milletvekili Balbay, Bayraklı Şehir Hastanesi'nin açılış tarihini sordu
CHP İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay, Bayraklı Şehir Hastanesi Kampüsü'ne ait temelin akıbetini, TBMM Başkanlığı'na takdim ettiği bir soru önergesiyle Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na sordu. İki yılda iki defa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından temeli atılan ve 2 bin 60 yataklı olması planlanan hastanenin, 12 Mart 2013 tarihinde Bakan Müezzinoğlu, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, AK Parti milletvekilleri ve İzmir Valisi Mustafa Toprak ile birlikte firma yetkililerinin katılımıyla törenle temelinin atıldığını, 36 ay içinde tamamlanarak hizmete açılacağı sözü verildiğini hatırlatan Balbay, “Bununla da yetinilmedi, 12 Mart 2014’te bir kez daha ve son olarak 7 Haziran’dan önce 9 Mayıs 2015 tarihinde, Cumhurbaşkanı tarafından hastanenin temeli bir kez daha atıldı. Bu, İzmir ve İzmirlilerle alay etmekten başka ne olabilir?” dedi.

Milletvekili Balbay, AK Parti hükümetlerinin İzmir’e verdiği sözlerin takipçisi olduklarını söyleyerek, Bakan Müezzinoğlu’ndan şu sorulara cevap vermesini talep etti: “Bayraklı Şehir Hastanesi Kampüsü projesi için yüklenici firma ile yapılan sözleşme, hangi koşul ve hükümleri içermektedir? Yüklenici firmaya bugüne kadar bir ödeme yapılmış mıdır? Bu ödemeler ne kadardır ve hangi yapım işleri ve hizmet için ödenmiştir? Bayraklı Şehir Hastanesi Kampüsü projesine ait inşaat hangi aşamadadır? Projede yer alan birimlere ait hastane ve diğer yapılardan bitirilen bölümler var mıdır? Nelerdir? Proje kapsamında yer alan ve bitirilerek halkımıza hizmet veren hastane var mıdır? Hangisidir? Bayraklı Şehir Hastanesi Kampüsü'ne vatandaşlarımızın en kolay ulaşımı nasıl sağlanacaktır, sağlanmaktadır? Temel atma töreninde, projenin 36 ay içinde bitirileceği ilan edilmiştir. Temel atma töreninden günümüze 34 ay geçmiştir. Bu durumda Bayraklı Şehir Hastanesi Kampüsü, iki ay sonra tam teşekküllü olarak hizmete açılacak mıdır? Açılmayacaksa sebebi nedir? Ne zaman açılacaktır?”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Reklam