CHP'li Canpolat: İstanbul'da başkan adaylarımızı şimdiden belirleyeceğiz

CHP İstanbul İl Başkanı Canpolat, İstanbul'u haramilerden geri alacaklarını söyledi. Canpolat, “İktidar olmadığımız ilçelerde belediye başkan adaylarımızı şimdiden belirleyeceğiz.” dedi.İstanbul Büyükşehir Belediyesi CHP meclis...

CHP'li Canpolat: İstanbul'da başkan adaylarımızı şimdiden belirleyeceğiz
CHP İstanbul İl Başkanı Canpolat, İstanbul'u haramilerden geri alacaklarını söyledi. Canpolat, “İktidar olmadığımız ilçelerde belediye başkan adaylarımızı şimdiden belirleyeceğiz.” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi CHP meclis toplantısına katılan Cemal Canpolat, belediye başkanları, milletvekilleri ve meclis üyelerine seslendi. Son yerel seçimlerde İstanbul’da 7 ilçe belediyesini çok az bir oy farkla kaybettiklerini ifade eden Canpolat, “Şu projeleri yapacağız deyip seçime 2 ay kala sokağa çıkıyoruz; seçim bitiyor ve oralarda seçimi kaybediyoruz. Bu ilçelerde belediye başkan adaylarımızı şimdiden belirleyeceğiz. Bunun için de en fazla yararlanacağımız, başta belediye başkanlarımız ve o bölgelerdeki belediye meclis üyesi arkadaşlarımızın belediyecilik tecrübesidir.” şeklinde konuştu.

İstanbul’da 4-5 bin oy farkla kaybettikleri ilçe belediyelerini kazanmak için çalışmalara da başladıklarını söyleyen Canpolat, “Bu 7 belediye birinci hedefimizdir. O belediyeleri kazanabilmek için bütün çalışmalarımızı o bölgelere yoğunlaştıracağız fakat sadece bununla kalmayacağız. İstanbul Büyükşehir Belediyesini CHP’nin belediyesi yapacağız.” diye konuştu.

İstanbul’daki hedefleri doğrultusunda CHP İstanbul İl Örgütü olarak 40’a yakın çalışma komisyonu kurduklarını belirten Canpolat, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da önümüzdeki süreçte İstanbul’daki çalışmalara daha sık katılacağını kaydetti.

Canpolat, İstanbul Büyükşehir Belediyesi yönetiminin İstanbul’un sorunlarını çözemediğini ve kenti rant alanına dönüştürdüğünü söyledi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin kent rantlarını yandaşlarına peşkeş çekmesine izin vermeyeceklerini savunan Canpolat, “Son 13 yıldır İstanbul Büyükşehir Belediyesi, merkezi iktidar tarafından trilyonlarca lira aktarılmasına rağmen İstanbul’un ne toplu taşıma sorununu, ne toplu konut sorununu çözebildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde yolsuzluğun ve rüşvetin en üst boyutta olduğu dönem AKP dönemidir. İstanbul’u yaşanmaz hale getiren, yeşil alanları rant alanına dönüştüren bu anlayış karşısında sessiz kalmayacağız. Bundan sonra CHP olarak AKP’nin talancı, rantçı anlayışa karşı mücadelemizi en üst düzeyde yürüteceğiz.” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Reklam