Yıkımda köpek operasyonu

Bursa Nilüfer Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Yapı Kontrol ekipleri, Yaylacık ve Tahtalı mahallelerinde tarımsal alanların niteliğine zarar veren bir çok kaçak yapıyı yıktı. Yıkım sırasında bir binanın içinde bulunan köpek...

Yıkımda köpek operasyonu
Bursa Nilüfer Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Yapı Kontrol ekipleri, Yaylacık ve Tahtalı mahallelerinde tarımsal alanların niteliğine zarar veren bir çok kaçak yapıyı yıktı.

Yıkım sırasında bir binanın içinde bulunan köpek ve yavrusu ekipler tarafından özel bir itinayla başka yere taşındıktan sonra işleme başlandı. Yıkım sırasında özellikle köpeklerin kurtarılması takdir topladı.

Nilüfer Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Yapı Kontrol Ekipleri, 1/5000 ölçekli uygulamalı nazım imar planında ‘Tarımsal niteliği korunacak alan’ olarak belirlenen bölgelerde yapılan yapıları yıkmaya devam ediyor.

Çalı, Alaaddinbey, Kayapa mahallelerinin ardından Tahtalı ve Yaylacık’taki kaçak yapılar da çevik kuvvet ve Nilüfer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri eşliğinde yıkıldı.

Geniş güvenlik önlemleri altında sabah saatlerinde başlayan yıkımlar sırasında herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Çevre ve şahıs mallarına zarar vermeme noktasında hassas davranan ekipler, yapı sahiplerini de malzemelerini almaları konusunda uyardı.

KÖPEK VE YAVRUSUNA ZABITA ŞEFKATİ

Bu arada, yıkılacak bir binanın içinde bulunan köpek ve yavrusu da zabıta ekipleri tarafından çıkarıldı. Ekipler, köpeği ve minik yavrusunu yıkım alanının dışına alarak zarar görmesini önledi.

Nilüfer Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri, birinci sınıf verimli tarım alanlarının azalmasına sebep olan yapılaşmayı durdurmak ve tarım alanlarının istilasını önlemek amacıyla kaçak yapıların yıkımına devam edileceklerin ifade etti
Cihan
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Reklam