HDP’li Sarıyıldız: Cenazeler için 30 ceset torbası istendi

Şırnak’ın Cizre ilçesinde yaralıların içinde bulunduğu belirtilen bodruma operasyon yapıldığı iddia ediliyor. Çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği belirtilirken HDP Şırnak milletvekili Faysal Sarıyıldız, “Bölgeye giden 2 cenaze...

HDP’li Sarıyıldız: Cenazeler için 30 ceset torbası istendi
Şırnak’ın Cizre ilçesinde yaralıların içinde bulunduğu belirtilen bodruma operasyon yapıldığı iddia ediliyor. Çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği belirtilirken HDP Şırnak milletvekili Faysal Sarıyıldız, “Bölgeye giden 2 cenaze aracına güvenlik güçleri tarafından 30 ceset torbası getirilmesi istenmiş.” iddiasında bulundu.

Halkların Demokrat Partisi (HDP) Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, yaralıların bulunduğu bodruma yönelik bir operasyon yapıldığı iddiaları ile ilgili konuştu. Sarıyıldız, “Dün gece 60’a yakın kişinin kaldığı ve kamuoyuyla paylaşılan bölgenin yakınlarında çok şiddetli bir patlama oldu. Ardından basında bu haberler çıktı. Bu sabaha kadar net bir bilgi alamadık ancak bu sabah 2 cenaze aracımız o bölgeye gitti. Onlarca cenazenin olduğunu gözlemlediler. Oradaki güvenlik güçleri, çalışanlara 30 tane ceset torbası getirilmesini istemiş. Bu torbalardan ayrı da cenazelerin olduğu görülmüş. Dolayısıyla ölen kişi sayısı 30’dan fazla olabilir.” ifadelerini kullandı.

Bodrumun bulunduğu bölgede zaman zaman silah sesleri yükselirken ilçe genelinde sessizlik hakim. Ölen kişi sayısı tam olarak bilinmezken, Şırnak Valiliği sabah saatlerinde yaptığı açıklamada devam eden operasyonda 10 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Reklam