Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, iptal edilen Macaristan ziyaretine çıkıyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ocak ayında elverişsiz hava koşulları nedeniyle iptal edilen Macaristan ziyaretine çıkıyor. Çavuşoğlu, Macaristan Başbakanı Viktor Orban tarafından da kabul edilecek.Dışişleri Bakanlığı’nın...

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, iptal edilen Macaristan ziyaretine çıkıyor
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ocak ayında elverişsiz hava koşulları nedeniyle iptal edilen Macaristan ziyaretine çıkıyor. Çavuşoğlu, Macaristan Başbakanı Viktor Orban tarafından da kabul edilecek.

Dışişleri Bakanlığı’nın konuyla ilgili yaptığı duyuru şu şekilde: “Sayın Bakanımızın Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto’nun davetine icabetle 27-28 Ocak 2016 tarihlerinde Macaristan’a gerçekleştirmesi öngörülen ziyareti Budapeşte’deki elverişsiz hava koşulları nedeniyle ertelenmişti. Sayın bakanımız, bu kez 8-9 Şubat 2016 tarihinde Macaristan’a bir ziyaret gerçekleştirecektir. Söz konusu ziyaret kapsamında sayın bakanımız, Macar mevkidaşı sayın Szijjarto ile bir araya gelecek; ayrıca Macaristan Ulusal Meclisi Başkanı Laszlo Köver ve Başbakan Viktor Orban tarafından da kabul edilecektir. Sayın bakanımızın ziyareti vesilesiyle yapılacak görüşmelerde, Türkiye-Macaristan ikili ilişkilerinin tüm veçhelerinin yanı sıra, iki ülkeyi ilgilendiren bölgesel ve güncel uluslararası meselelere ilişkin görüş alışverişinde bulunulacaktır.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Reklam